Przeznacznie i wykorzystanie blach trudnościeralnych

Przeznacznie i wykorzystanie blach trudnościeralnych

Blachy trudnościeralne wykazują wysokie właściwości mechaniczne. Blachy te posiadają wysoką twardość oraz niskie ścieranie, tym samym są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ponadto znakomicie nadają się do produkcji elementów urządzeń, które poddawane są dużej eksploatacji.

Blachy trudnościeralne HARDOX ze względu na swoje ponadprzeciętne właściwości wytrzymałościowe idealnie nadają się jako materiał wykorzystywany do kulochwytów strzelniczych. Wybór odpowiedniego materiału jest niezwykle ważny w przypadku kulochwytów ponieważ na strzelnicach są one ciągle i silnie eksploatowane, tym samym zależy nam na materiale który nie ulegnie zniszczeniu nawet przy długotrwałym, intensywnym użytkowaniu. Z blach trudnościeralnych wykonywane są również tarcze strzeleckie i broń biała.

Blachy trudnościeralne wykorzystywane są w elementach maszyn z sektora przemysłu recyklingowego i gospodarki odpadami. Przed częściami maszyn stoją bowiem wysokie wymagania wytrzymałościowe w stosunku do jakości używanego sprzętu. Dochodzi tam do ciągłego ścierania i zgniatania, a także procesy związane z selekcją mechaniczną odpadów cechuje duża udarność.

Noże do recyklingu

Tego typu blachy przeznaczone są do produkcji części oraz podzespołów kruszarek. Niezwykle często bowiem zdarza się uszkodzenie któregoś z elementów kruszarki. A konsument chcąc zyskać gwarancję jego żywotności decyduje się na wymianę elementów na takie, które wykonane są z blach trudnościeralnych. 

 

Blachy trudnościeralne wykorzystywane są również w przemyśle betoniarskim. Korzystają z nich producenci pracujący za pomocą maszyn w wytwórniach prefabrykantów betonowych, kostki brukowej, czy mas bitumicznych. Części wykonane z blach trudnościeralnych nawet w wyniku ciężkiej pracy nie ulegają szybkiemu zużyciu w wykorzystywanych urządzeniach.

Części do mieszalników betonu - blachy trudnościeralne

Lemiesze - blachy trudnościeralne

Elementy ze stali trudnościeralnych znajdują powszechne zastosowanie w produkcji lemieszy. Dla przykładu do wszystkich typów maszyn budowlanych m. in.: koparek, ładowarek i spycharek. Również blacha trudnościeralna wysoko ceniona jest w produkcji maszyn górniczych. Dzięki stosowaniu do produkcji lemieszy najwyższej jakości blach, np. firmy HARDOX można otrzymać ich zwiększoną żywotność.  A w związku z tym  przyczynić się do zwiększenia efektywności produkcyjnej maszyn.

Ze stali trudnościeralnej wykonywane są także śruby (metryczne, calowe) i nakrętki do lemieszy. Cechuje je niezwykła twardość oraz wytrzymałość na ścieranie. 

Śruby i nakrętki - blachy trudnościeralne

Sita - blachy trudnościeralne

Stal trudnościeralna wykorzystywana jest także przy produkcji sit do rozmaitych typów przesiewaczy i młynów stosowanych w wielu gałęziach przemysłu. Sita płaskie wykonane z owych blach należą do bardzo wytrzymałych elementów i charakteryzują się wyjątkową odpornością na ścieranie i wybitnymi parametrami udarności.